Wieża swobodnego spadania, taka jak nasz 40-metrowy MegaDrop należy do tej grupy atrakcji, które się kocha, albo nienawidzi.

Gondole umieszczone na wieży Mega Dropa unoszą się powoli do góry, na wysokość 40 metrów, a następnie niespodziewanie – zwykle po kilku sekundach (które u góry trwają całą wieczność…) spadają w dół. Pod koniec opadania naturalnie aktywują się hamulce, które spowalniają jazdę.

Wieża swobodnego spadania to idealna atrakcja dla osób, które uwielbiają adrenalinę!

Wieże swobodnego spadania cieszą się wielką popularnością na całym świecie i mogą być naprawdę wysokie.

HIGHLANDER w Hansa-Park

To najwyższa wieża w Europie i na świecie. Highlander znajdziemy w Hansa-Park, u naszych zachodnich sąsiadów. Wieża ma wysokość imponujących 120 metrów i zbudowana została przez austriacką firmę Funtime. Na wieży zamontowana jest jedna gondola, która może pomieścić do 24 osób. Opadanie w dół startuje z wysokości 103 m. Podczas spadania osiągamy prędkość 120km/h. Dodatkowo gondola się obraca, a siedzenia wychylają do przodu o 30 stopni.

Opadania z takiej wysokości i z taką prędkością to niezapomniane przeżycie. A do tego – jeśli masz do tego głowę – z takiej wysokości rozciąga się niesamowity widok na wybrzeże.

STUPET w Kongeparken

To najwyższa wieża w Norwegii. Zlokalizowana jest w Ålgård w pobliżu Stavanger. Mierzy 80 metrów wysokości, ale dzięki unikalnej lokalizacji na klifie, wieża znajduje się 242 m n.p.m.. Jednocześnie z atrakcji może skorzystać do 24 osób.

Ta wieża pełni dwie role, w zależności o której godzinie udamy się do parku. Do godz. 14:00 to platforma widokowa, z której spokojnie możemy podziwiać przepiękną okolicę. Później wieża pokazuje swoje prawdziwe oblicze i zaprasza wszystkich miłośników mocnych wrażeń. Opadanie z góry na dół trwa chwilę, a prędkość 125 km/h osiągamy w 2 sekundy!

BOOM w Särkänniemi

Ta 68 metrowa atrakcja znajduje się w parku Särkänniemi w Tampere w Finlandii.

Ta wieża jest wyjątkowa ponieważ w przeciwieństwie do dwóch poprzednich nie posiada obracającej się gondoli, a obraca się cała wieża. Generalnie podczas przejażdżki na Boomie możemy poczuć przeciążenia osiągające nawet 4G.

HJERTEKIG w Tivoli Friheden

Hjertekig to najwyższa wieża swobodnego spadania w Danii. Znajduje się w parku Tivoli Friheden w Aarhus i mierzy 65 m. Wyprodukowana została przez szwajcarską firmę Ride Engineers.

Gdy gondola wyniesie nas na górę powoli zaczyna się obracać i odsłania przed nami piękny widok na okolice. Następnie w mgnieniu oka zaczynamy opadać z prędkością 80 km/h.

ROBLAND

zobacz nasze atrakcje

GDZIE JESTEŚMY OBECNIE

Z pomocą naszego kalendarza, sprawdź kiedy zawitamy w Twoim mieście.

SPRAWDŹ KALENDARZ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA