W sezonie letnim nieodzownym elementem krajobrazu w wielu miejscach w kraju i za granicą jest wesołe miasteczko Robland. Lunapark Robland ma swoją siedzibę w Lesznie, ale w okresie od końca marca do późnej jesieni można nas spotkać w różnych lokalizacjach. Aktualnie dwa nasze lunaparki znajdują się nad Bałtykiem – w Gdyni oraz Ustroniu Morskim. A jedno z największych kół widokowych zapewnia jedyny w swoim rodzaju widok na Kraków.

Choć wielu naszych gości nie zdaje sobie z tego sprawy, to wesołe miasteczko to nie lada przedsięwzięcie. Pracujący w lunaparku ludzie muszą liczyć się z tym, że pół roku spędzą na walizkach, z dala od rodziny, zapewniając rozrywkę setkom urlopowiczów w różnych zakątkach Polski.

Jak powstał lunapark Robland

Trudno sobie dziś wyobrazić, że wszystko zaczęło się już 55 lat temu. Zainspirowany beczką śmierci Mieczysław Zamelek postanowił, że również zajmie się dostarczaniem ludziom rozrywki. Pan Mieczysław skonstruował samodzielnie pierwszą karuzelę, a z biegiem czasu zainwestował w kolejne urządzenia. Dziś nasz lunapark to dwa kompletne wesołe miasteczka. Część urządzeń jest w nich taka sama, np. młyńskie koła czy dwa autodromy, ale większość posiada swoje indywidualne atrakcje.

Największą popularnością wśród naszych młodszych gości cieszą się te urządzenia, które dostarczają najwięcej adrenaliny. Są to Booster, Mega Drop, czy Crazy Dance. Z kolei odwiedzające nasze wesołe miasteczka rodziny preferują wspólne przejażdżki na kołach widokowych. Panorama z gondoli znajdującej się 30 lub 50 metrów nad ziemią to gwarancja przeżycia niezapomnianych chwil.

Booster czeka na odważnych! Są jacyś w Lesznie? 😁 Zapraszamy!

Opublikowany przez Wesołe Miasteczko Robland Piątek, 12 czerwca 2020

Jeśli spojrzymy na wesołe miasteczka jeszcze sprzed 20 lat, to zauważymy, że pomimo wzrostu zainteresowania atrakcjami, które potrafią podnieść ciśnienie, są takie, które cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Przykładem takiej karuzeli jest Autodrom. Kto z nas choć raz jako dziecko nie jechał samochodzikami? Zresztą bardzo często wizyta na Autodromie to większa rozrywka dla rodziców, niż dla ich dzieci. W naszym samochodziku masz niepowtarzalną okazję ponownie poczuć się jak dziecko.

Kto choć raz jechał na Autodromie? Chyba każdy 😀 a jeśli nie, to cały czas macie okazję na swój pierwszy raz 👍 Zapraszamy 😀

Opublikowany przez Wesołe Miasteczko Robland Sobota, 13 czerwca 2020

Bardzo często nasi goście pytają nas, dlaczego w danym miejscu ustawiliśmy tylko tyle atrakcji, a nie więcej. My również chcielibyśmy ustawiać więcej urządzeń, ale pamiętajcie, że każda lokalizacja ma swoje ograniczenia. Zawsze staramy się zapełnić całą udostępnioną nam powierzchnię w optymalny sposób. Staramy się, aby w każdym miejscu znalazła się jakaś atrakcja dla każdego.

ROBLAND

zobacz nasze atrakcje

GDZIE JESTEŚMY OBECNIE

Z pomocą naszego kalendarza, sprawdź kiedy zawitamy w Twoim mieście.

SPRAWDŹ KALENDARZ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Park Rozrywki Robland nocą

Koło Widokowe w Krakowie

5 czerwca, 2020 @ 23:00 - 1 stycznia, 2021 @ 21:00

Diabelski Młyn w Rybniku

Diabelski Młyn w Rybniku

27 listopada @ 08:00 - 24 grudnia @ 17:00