#Cracoweye to jeden z najczęściej używanych przez Was hasztagów na Instagramie do oznaczania naszego koła widokowego w Krakowie. Trochę niespodziewanie.

Gdy do naszego portfolio atrakcji dołączyło 50-metrowe koło widokowe, które od pierwszych chwil postanowiliśmy ustawić w jednym z najpiękniejszych polskich miast – królewskim Krakowie, zastanawialiśmy się jak je nazwać. Robocza nazwa to po prostu 50R – co naturalnie w oczywisty sposób nawiązuje do wysokości, na jakiej znajdują się goście w gondoli w najwyższym punkcie. Nasz diabelski młyn należy do najwyższych tego typu obiektów w Polsce. A w całym kraju są zaledwie dwa urządzenia o podobnych rozmiarach…

Koło widokowe

Ostatecznie postanowiliśmy, że zostaniemy po prostu przy tradycyjnej nazwie koło widokowe, a jeśli mieszkańcom i odwiedzającym miasto turystom nasze koło się spodoba, to z pewnością sami wybiorą dla niego swoją nazwę.

Koło ruszyło wiosną, ale zanim tak naprawdę na dobre się rozkręciło, wybuchła pandemia koronawirusa i byliśmy zmuszeni zatrzymać je na kilka miesięcy. Ponownie mogliśmy rozruszać koło dla odwiedzających na początku czerwca.

Od tego czasu praktycznie nieprzerwanie każdego dnia nasze koło widokowe odwiedza ogromna ilość osób, które chcą zobaczyć miasto z najlepszego punktu widokowego. Media społeczniościowe są na to najlepszym dowodem. Znajdziemy w nich mnóstwo zdjęć na których pozujecie na tle naszego koła w Krakowie lub własnie je fotografujecie.

Zobaczcie kilka zdjęć naszego koła widokowego w Krakowie

Ku naszemu miłemu zaskoczeniu okazuje się, że sami wybraliście, jak powinno się nazywać nasze 50-metrowe koło widokowe w Krakowie – Cracow Eye. Właśnie w ten sposób bardzo często oznaczacie zdjęcia z naszym kołem na Instagramie. Hasztag #cracoweye jest zdecydowanie najkrótszy. Pewnie także w tym małym szczególe tkwi powód, dla którego właśnie taki sposób oznaczania przyjął się wśród użytkowników Instagrama.

#cracoweye o wiele szybciej napisać niż #kołowidokowewkrakowie prawda? 🙂

Nazwa jak najbardziej oddaje widok, który rozciąga się z gondoli.

Zresztą zobaczcie sami, jakie zdjęcia Krakowa udało się zrobić odwiedzającym #cracoweye:

Wyświetl ten post na Instagramie.

#holidays #cracow #wawel #castle #cracoweye #view

Post udostępniony przez Ania Kotarska (@eyeswide0penn)

zobacz nasze atrakcje

GDZIE JESTEŚMY OBECNIE

Z pomocą naszego kalendarza, sprawdź kiedy zawitamy w Twoim mieście.

SPRAWDŹ KALENDARZ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Park Rozrywki Robland nocą

Koło Widokowe w Krakowie

5 czerwca, 2020 @ 23:00 - 1 stycznia, 2021 @ 21:00

Diabelski Młyn w Rybniku

Diabelski Młyn w Rybniku

27 listopada @ 08:00 - 24 grudnia @ 17:00