Zima chyba powoli dobiega końca. W tym roku po raz pierwszy od kilku lat odwiedziła nas prawdziwa biała i mroźna zima. Mimo to przez cały rok czynne jest nasze Koło widokowe w Krakowie – Cracow Eye, które możecie odwiedzić codziennie, aby zobaczyć panoramę Krakowa.

Pozostałe atrakcje jak zwykle trafiły na coroczny przegląd i konserwację. Choć z pozoru zimą nas nie widać, to pracy mamy zawsze pełne ręce.

Za to co raz lepiej widać i co raz bliżej ukończenia i otwarcia jest największy Diabelski Młyn na świecie – Ain Dubai. Ten diabelski młyn ma oszałamiającą wysokość 250 m…

W styczniu po raz pierwszy zapaliły się światła koła w Dubaju. Wydarzenie to zatrzymało na chwilę ruch w mieście, a mieszkańcy złapali za telefony, aby nagrać to niecodzienne wydarzenie. Efekty można znaleźć w social mediach. Poniżej kilka najciekawszych, które udało nam się znaleźć. Trzeba przyznać, że Ain Dubai robi piorunujące wrażenie.

5 ton waży każda ze 192 szprych przytrzymujących obręcz diabelskiego młyna w Dubaju.

126 m długości mają wszystkie nogi podtrzymujące konstrukcję Ain Dubai.

Obręcz koła waży tyle samo co 16 Airbusów A380.

Największy Diabelski Młyn na świecie – Ain Dubai pierwotnie miał zostać otwarty w październiku ubiegłego roku, ale ze względu na pandemię oraz pewne trudności na budowie, wielkie otwarcie przesunięto na pierwszą połowę tego roku. Dokładna data inauguracji Ain Dubai nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.

Choć władze Dubaju słyną z nowatorskich projektów budowlanych, jak widać na przykładzie Ain Dubai, także im zdarzają się opóźnienia. Nie ma jednak w tym nic dziwnego. Ten Diabelski Młyn to zdecydowanie największa tego typu konstrukcja i zadbanie o każdy detal ma ogromne znaczenie.

Styczniowy pokaz świateł to jasny sygnał, że do otwarcia pozostało już naprawdę niewiele czasu.

ROBLAND

zobacz nasze atrakcje

GDZIE JESTEŚMY OBECNIE

Z pomocą naszego kalendarza, sprawdź kiedy zawitamy w Twoim mieście.

SPRAWDŹ KALENDARZ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA